Správné rozhodnutí - 9. kapitola

10. listopadu 2011 v 15:00 | LuCc |  Správné rozhodnutí


9. kapitola

"Co se to tady děje?" zaječela vytočená Hermiiona. Okamžitě se zastavila a rozčileně se rozhlížela po učebně. Její rozčílený výraz se změnil na vyděšený. Svým pohledem přejížděla od Dracových rukou k Ronovu obličeji. Teda jestli se tomu dalo tak říkat. Ovšem aby toho nebylo málo, do učebny napochodoval Snape.
"Co je to tu za rámus?" zařval na ně. Prohlížel si tu šílenou situaci, která před ním zrovna probíhala. Weasley celý od krve, Malfoy taktéž ale ten na rozdíl od něho vypadal v pořádku. Potter se Zabinym ho drželi vší silou za ruce, mladá Weasleová tam stála jak kůl v plotě a nevěřícně si prohlížela jejího bratra. Ovšem nejhůř vypadala Grangerová. I když neutrpěla žádnou fyzickou újmu, poznal na ní, že trpí psychicky.

"Všichni na ošetřovnu." zařval na ně a zmizel.

"Co se tu stalo? vzlykla Hermiona, když klečela u Rona, který se probíral z bezvědomí.

"Promiň." zašeptal Draco směrem k Hermioně a chtěl odejít.

"Nikam nejdeš! Okamžitě mi všechno vysvětli!" křičela na něj a celým jejím tělem otřásaly vzlyky.

Draco věděl, že jí to musí říct a tak jí to všechno řekl. Hermiona se zmateně dívala na Rona pak na Draco. Po té znova na Rona a zase na Draca a pak se otočila na Harryho, který přikývl. Hermiona tiše stála a nic neříkala. V obličeji se jí vystřídalo hned několik emocí najednou.

Bylo to jak ticho před bouří a nikdo nevěděl, co se bude dít.

"Měly bychom jít na tu ošetřovnu." promluvila Ginny a táhla Rona směrem ke dveřím. Harry jí okamžitě přispěchal na pomoc. Blaise šel za nimi a Hermiona s Dracem je následovali.

V Hermioně to všechno vřelo. Proč jí to udělal? Začala Rona nenávidět, chtěla ho taky uhodit, chtěla ho proklít. Chápala proč ho Draco tak surově zbil. A kupodivu mu byla vděčná. On se klidně obětuje pro její život. Uvědomila si. Ani jí tak neděsila myšlenka, že by zemřela, spíše jí děsilo to, co se Draco rozhodl udělat. Rozhodl se obětovat svůj život za její. Rozhodl se dělat vše, co mu otec přikáže jen, aby jí ochránil. Proboha on si dokonce chce vzít i Astorii.

Hermiona si ani neuvědomila, že jsou na ošetřovně a Ginny vypráví, co se stalo. Řekla jim naprosto všechno. Rozhlédla se po místnosti a zjistila, že tam je dokonce Brumbál s McGonagallovou a ošetřovatelkou která zrovna dávala dohromady Ronův obličej.

"To my chcete říci, že Malfoy zmlátil Weasleyho, Potter a vy jste se na to klidně dívali a hlavně to Malfoy udělal kuli slečně Grangerové?" nevěřícně si je prohlížela profesorka McGonagallová.

" Weasley, jak jste mohl udělat něco takového své kamarádce?" kroutil nechápavě Snape hlavou.

"To znamená, že slečna Grangerová je ve smrtelném nebezpečí." pronesl klidně Brumbál a nad něčím přemýšlel.

"Není, vím, co musím udělat a taky to udělám." prohlásil Draco pevným hlasem. Snape ho zděšeně pozoroval.

"Ne." vřískla už zase plačící Hermiona.

"Je to naprostá blbost. Přeci si nemůžeš zničit život, přeci si nemůžeš vzít Astorii. Já ti to nedovolím." ječela na něj Hermiona.

"A jak mi v tom zabráníš co? Hermiono pochop, nechci, aby tě kuli mě zabili. Udělám, to co jsem řekl a svůj názor nezměním." křičel na ní.

"Já ti to nedovolím, radši umřu, než aby sis kuli mě zničil život." hystericky na něj křičel. Věděla, že už to dlouho nevydrží. Jejím tělem otřásali mohutné vzlyky a mysl jí zahalovalo čisté zoufalství.

"Nikdy." zakřičel jí do obličeje, chytl jí za ramena a zatřásl s ní.

"Jsem rozhodnutý a ty s tím nic nenaděláš." řekl a díval se do její tváře plné bolesti. Už to nemohl dál snášet, musel od tam tud okamžitě vypadnout.

Jakmile Draco Hermionu pustil, odešel s hlasitým prásknutím dveří, odporoučela se k zemi. Bylo jí naprosto jedno, že se na ní dívají její kamarádi i profesoři. Smutek a bolest najednou vystřídala ohromná vlna vzteku.

"Nenávidím tě, Ronalde Weasley." zasyčela na Rona, když se zvedla na nohy.

Ten pohled byl tak nenávistný a zlý, že i Snape ustoupil o krok zpět. Hermiona se plná vzteku vydala někam pryč. Aniž by cokoliv udělala dveře se před ní samy rozrazily a také i s hlasitou ránou zabouchly.

Všichni nevěřícně koukali na místo, kde právě proběhla ta děsivá scéna. Nikdo nevěděl, co je děsilo víc. Naštvaný Malfoy, který se rozhodl obětovat pro dívku z mudlovské rodiny a nebo Hermiona, která se momentálně proměnila ve vraždící stroj.

"Možná bych pro tuto situaci měl řešení." promluvil do ticha Snape.

" Zajistíte jí ochranu?" otočil se Harry na Brumbála a Snapa ignoroval.

"Jistě, Harry ale musíš si uvědomit, že ani já tu nemohu být věčně. Už nepatřím mezi ty nemladší. Prosím vás zkuste najít slečnu Grangerovou a uklidnit jí a vy Zabini se zkuste postarat o pana Malfoe. Já se pokusím s profesory najít nějaké řešení." řekl klidně Brumbál a odešel spolu s McGonagallovou a Snapem.

Harry, Ginny a Blaise vyrazili do útrob hradu. Rona tam nechali. Neměli náladu s ním mluvit a byli na něj naštvaní.

"Hodně štěstí." popřáli si navzájem, když se všichni tři rozdělili, aby našli své dva kamarády.

"Kdyby šlo do tuhého, pošlete patrona se zprávou." řekl Harry, ještě před tím, než se vydal do severní části hradu.

Blaise našel Draca celkem rychle. Jak předpokládal, byl ve sklepení, v opuštěné učebně a mlátil do všeho, co mu přišlo pod ruku. Nikdy ho neviděl takhle naštvaného a zároveň zoufalého. Chvíli tam stál a pozoroval ho. Nechal ho to ze sebe vymlátit. Když se po hodině svezl vyčerpaně na zem, Blaise věděl, že už je schopný komunikovat.

"Proč je tak tvrdohlavá, proč to prostě nemůže přijmout." řekl zmučeně Draco.

"Protože, jí na tobě záleží. Dělá to samé co ty. Chce se pro tebe obětovat." řekl Blaise klidně.

"Ale já se nechci nechat zabít." podíval se na něj.

"Technicky vzato chceš." prohodil Blaise jako by nic. V místnosti se objevil Dobby.

"Pán Severus Snape si přeje, aby za ním přišel Draco Malfoy do kabinetu, co nejdříve jak bude moci." řekl Dracovi Dobby a prohlížel si ho s ustaraným výrazem ve tváři.

"Děkuji Dobby, můžeš jít." odpověděl mu Draco a vydal se ke kabinetu, který patřil Snapovi. Blaise tam nechal sedět.

"Tak jsem tady." řekl nenuceně Draco, když vstoupil do místnosti.

"Vidím, že by tě Zabiny uklidnil?" prohlížel si ho a Draco poznal, jaké si o něj dělá starosti. Severu byl sice jeho učitel lektvarů a také ředitel jeho koleje ale to nebránilo v tom, aby byli dobrými přáteli.

"No jo, občas mi přičaroval pár židlí, když už jsem všechny rozmlátil." poznamenal trpce.

"Posaď se." řekl Snape a nějak se nad tou větou nepozastavoval.

"No tak za prvé ti musím poblahopřát. Weasleyho si zřídil pěkně a Grangerové si ztropil pěknou hysterickou scénu. Kdybych tě neznal, nepoznal bych, že jsi Malfoy." řekl a jen zakroutil hlavou.

"Pak bych ti chtěl něco navrhnout, možná je to řešení tvé situace." pokračoval a tím si získal Dracovu plnou pozornost.

"Sám dobře víš, že o tebe Pán zla velmi stojí. Nemusíme si tu nic nalhávat, jsi opravdu dobrý kouzelník. Jednou přijde ten den, kdy za tebou přijde a bude chtít, aby se stal smrtijedem. Pokud budeš odporovat, zabije všechny, na kterých ti záleží a pak i tebe, ale to sám dobře víš. Už nebudeš moc dlouho odmítat jeho návrhy a to víš také moc dobře. Stane se z tebe smrtijed tak či onak." na chvilku se odmlčel a Draco nic neříkal.

"Myslím, že kdybys teď šel za Pánem zla a uzavřel s ním dohodu, mohlo by to být docela jednoduché řešení. Ovšem tu dohodu musíš uzavřít chytře, tak aby v ní nebyla žádná skulinka." řekl a Draco překvapeně zamrkal. Jak to, že ho to nenapadlo už dřív? Divil se.

"Takže stanu se smrtijedem výměnou za Hermionin život." konstatoval Draco, tento plán se mu začala líbil.

"Draco není jednoduché být Smrtijedem, budeš muset dělat příšerné věci." podíval se na něj Snape s ustaraným výrazem ve tváři.

"Napíšu otci, že po té soutěži přijedu domů a oznámím jim svoje rozhodnutí. Myslím, že to bude výhra i pro Astorii." usmál se Draco. Zvedl se ze židle a zamířil s klidnou myslí pryč, ale ještě se zastavil před dveřmi a otočil se.

"Je ti doufám jasné, že hodlám jít v tvých stopách." usmál se na něj Draco.

"Na to musíš nejprve získat pánovu důvěru." odpověděl Snape nešťastně.

"Chci, abys mi dával hodiny nitrobrany, zase." řekl Draco.

" Vždyť jí ovládáš geniálně." podivil se Snape.

"Nemyslím si." a s těmi slovy Draco zamířil do zmiozelské koleje. Ve dveřích potkal vyděšenou Astorii.

"Co se děje?" zeptal se jí a pozoroval, jak se celá klepe.

"Máma mi dneska řekla, na čem se naši otcové domluvili. Promiň Draco, ale já nemůžu, jsi skvělý kamarád, ale prostě to nejde." jen co to dořekla, začala plakat.

"Klid, už jsem to vymyslel. Nemusíš si mě brát, jenom zatím nic neříkej rodičům." usmál se na ní a ona mu vděčně skočila kolem krku. Věděl moc dobře, že už dobré čtyři roky chodí s Mikem a je do něj zamilovaná až po uši. Mike si je nevěřícně prohlížel, ale když k němu Astorie přiběhla a skočila mu kolem krku a řekla mu to, co jí Draco řekl, objevila se na jeho obličeji úleva. "Aspoň někdo tu bude šťastný" pomyslel si a zamířil do sprchy.

Harry nemusel Hermionu hledat dlouho. Našel jí podle vyděšených výkřiků.

"Pottere, uklidněte si tu svojí kamarádku." zapištěl Filtch s vyděšenou paní Norrisovou v náručí.

"Právě proto tu jsem." odpověděl mu Harry a zamířil za Hermionou.

Byl to zvláštní pohled. Hůlku v ruce nedržela, ale metala kletby na všechno, co se hnulo. Harrymu o tomhle stavu mysli vyprávěla.

Pokud kouzelník utrpí takový šok, že jeho mysl ani srdce není schopné se s tím poprat, dojde ke zkratu. Ve kterém dotyčný kouzelník není schopen normálně uvažovat, a ovládají ho jen jeho emoce. Stává se to jen ojediněle a už hodně dlouho neslyšel o tom, že by se to někomu stalo. Naštěstí to je jen na krátkou dobu. Doufal, že to brzo skončí.

Harry jí pozoroval, a když jednoho vyděšeného třeťáka mrštila někam daleko do chodby, skočil na ní a tak jí přišpendlil k zemi. Hermiona se bránila, ale naštěstí měl více síly než ona.

"No tak uklidni se, to sem já Harry. Chceš mě snad zabít?" pral se s ní, ale ona ho neposlouchala.

"No tak Hermiono, to bude dobrý. Brumbál určitě něco vymyslí." snažil se jí utěšit ale marně.

Hermiona sebou házela ze strany na stranu. Harry jí zalehl celou svou váhou a volnou rukou vytáhl hůlku a poslal patrona pro Malfoe. Věděl moc dobře, že je to jediný člověk, který mu může pomoct.

Vyrazila mu hůlku z ruky a snažila se vydrápat na nohy. Harry jí naštěstí zase srazil k zemi, ale to už kolem něho všude šlehali plameny.

"Hermiono, jestli takhle budeš pokračovat, ušetříš práci Voldemordovi i Malfoovým." snažil se jí přivést k rozumu. Cítil, jak mu plameny olizují hábit.

Draco vylezl ze sprchy, převlékl se do čistých věcí. Usadil se na posteli a přemýšlel. V tom se ale objevil v jeho pokoji něčí patron.

"Okamžitě přijď do chodby k jednooké čarodejnici. Nebo zabije mě i sebe" řekl patron Potterovým hlasem a Draco okamžitě vyběhl ke zmíněnému místu. Když probíhal sklepením, málem srazil Snapa. Ten ho nevěřícně sledoval, ale nestihl nic říct, protože Draco už byl pryč. Když doběhl do oné chodby, všude byl oheň, zahlédl, jak se Potter pere s Hermionou a křičí na ní, ať toho nechá.

V chodbě začínalo být pořádné vedro a nedýchatelno. Draco namířil hůlku na oheň a odříkával potichu zaklínadlo, které si nedávno přečetl v jedné z mnoha učebnic. Po chvíli oheň zmizel. Potter se vyčerpaně svalil na zem vedle Hermiony. Ta ovšem vyskočila na nohy a otočila se s nenávistným pohledem na toho dotyčného, kdo se opovážil zrušit její kouzlo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dulcenocqa dulcenocqa | E-mail | Web | 10. listopadu 2011 v 15:00 | Reagovat

Ahoj, dneska je na mojom blogu párty kde bude vela súťaží a keď sa do nejakej zapojis tak dostanes aj cenu ako napr. diplom a vyhoda je aj v tom ze ked bude koniec party tak dam clanok ktore blogy sa zapojili a tak budes mat na mojom blogu aj  reklamu...  P.S. neber to ako reklamu ale ako pozvanku :-D  :-D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 10. listopadu 2011 v 16:17 | Reagovat

Řekla bych,že tahle kapitolka je jediný světlý bof mého dne.Těším se na další.

3 Hope Hope | 10. listopadu 2011 v 16:27 | Reagovat

ale no tak je to tak napínavé a Ty to přerušíš :-( Jinak je to úžasní :-D a těším se na pokračování :-D

4 Michelle Michelle | Web | 10. listopadu 2011 v 19:44 | Reagovat

Nádhera! Totálně se mi to líbilo, jsem spokojená :))

5 jijííík jijííík | 10. listopadu 2011 v 22:45 | Reagovat

páni.. vyvíjí se to víc než dobře :)
je tam sice skoro u všech velké odchýlení od charakteru, ale to nevadí. čte se mi to velmi dobře a těším se na pokračování :D
to je prostě specialita všech autorů-ukončit to v nejnapínavějším bodě, ale bez tohohle prvku by to prostě nebylo ono. piš piš ať už je pokračování brzo :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama