Správné rozhodnutí - 6. kapitola

1. listopadu 2011 v 15:28 | LuCc |  Správné rozhodnutí

Ahojky, tak je tu další kapitola ale, že bych na ní byla moc pyšná se říci nedá. Nebyla jsem schopná sesmolit kloudnou větu. Nakonec z toho vzniklo tohle a doufám, že to bude aspoň trošku k přečtení. Nemám z ní dobrý pocit.


6. kapitola


"Milý studenti, určitě víte, že se na naší škole konala soutěž v přípravě lektvarů. Do samého finále se dostali Hermiona Grangerová a Draco Malfoy. Jeden z této dvojice by měl dále reprezentovat školu. Tento student odjede do Kruvalu kde porovná své znalosti se zástupkyní z Krásnohůlek a samozřejmě i se zástupcem z Kruvalu. A tak tedy k očekávanému výsledku. Musím Vám říci velmi zajímavou zprávu. Ač pan profesor Snape strávil nad porovnáváním výsledků celé odpoledne, skutečně svoje rozhodnutí, které mi řekl, změnit nemohl. Lektvary, které naši studenti připravili, byli naprosto identické. Jelikož byly oba dva naprosto bezchybní, musím Vám oznámit, že naši školu bude reprezentovat slečna Grangerová a pan Malfoy. Gratuluji vám oběma." místností se rozlehl obrovský potlesk a překvapené bručení studentů.

"To je blbost, Malfoy nemůže být stejně dobrý jako Grangerová. To tu víme všichni." křikl někdo od nebelvírského stolu.
"Je to podvod! Malfoy na Grangerovou nemá." ozvalo se od mrzimorského stolu.

" Malfoy si to nezaslouží." ozvalo se pro změnu od havarspárského stolu. Hermiona se zmateně rozhlížela kolem sebe. Těšilo ji, že má na své straně většinu školy ale bylo jí líto Draca a tak nesouhlasně kývala hlavou.

"Hermiono je to pravda. Malfoy je podlej had. Bezcitnej zmiozelskej had." křikl na ní kdosi z konce nebelvírského stolu.
"Přeci naší školu nemůže reprezentovat Malfoy." ozývali se častěji výkřiky.

"Ticho." zakřičela ku překvapení všech Hermiona. Brumbál už otvíral pusu, aby žáky utišil ale Hermiona ho předběhla.
"Opravdu mě těší, že mám tolik Vaší důvěry. Ale ani já nejsem bezchybná. Bude lepší, když tam budeme oba. Navíc on nepodváděl. Připravoval se na tuto zkoušku stejně jako já. Jelikož jsme se v knihovně přetahovali o příslušnou literaturu." chtěla pokračovat ve svém proslovu ale Brumbál jí přerušil.

"Je od Vás slečno Grangerová velmi laskavé, že vysvětlujete situaci. Ale rád bych sám uvedl věci na pravou míru. Vím moc dobře jak je slečna Grangerová talentovaná ale tak je i pan Malfoy. Myslím, že když se zeptáte učitelského sboru tak vám tuto informaci potvrdí. Draco je jen trochu líný a nevěnuje studiu tolik času jako Hermiona. Mohu se zaručit za to, že k žádnému podvodu nedošlo a velmi mě mrzí, že o svých profesorech takhle pochybujete. Naši školu budou reprezentovat oba dva a komu je to nepříjemné ať si to nechá pro sebe. Teď se ale pusťte do večeře. Dobrou chuť." dořekl Brumbál, posadil se a začal něco rozebírat s profesorkou McGonagallovou.

Když Hermiona dojedla, objevila se před ní na stole obálka. Byla to pozvánka na jakousi sobotní party. Mohla si sebou vzít doprovod.

Když to dočetla, podívala se na Draca. Zjistila, že i on čte podobný papír. Rozhlédla se po místnosti a zjistila, že ještě pár lidí tuto obálku dostalo taky.

"Co to je?" vyzvídal Harry. Místo odpovědi mu podala pozvánku, ať si jí přečte.

"Pozveš ho?" zeptal se jí a ani nemusel se říkat koho, protože oba moc dobře věděli, o koho jde.

"Ne, evidentně tu pozvánku dostal taky." řekla s pohledem upřeným za Harryho.

"Půjdeš tam semnou?" zeptala se ho, když mu zase věnovala pozornost.

"Hermiono je to proti školnímu řádu a bude tam určitě alkohol." zavtipkoval Harry.

"Potřebuju si dát panáka." řekla a tím ho naprosto vykolejila.

"Tak půjdeš?" naléhala na něj.

"Jo ale vysvětli to Ginny." odpověděl jí.

"Co mi má vysvětlovat?" sedla si k nim Ginny.

" Á ty jsi pozvaný taky?" usmála se na Harryho Ginny a kývla na pozvánku, kterou pořád držel v ruce.

"Ne ta je Hermiony a zrovna jsem jí odsouhlasil, že tam s ní půjdu, půjdeš teda taky?" vysvětloval Harry. Ginny souhlasila a hned začala vymýšlet, co si vezme na sebe. Hermiona si vzala pozvánku zpátky a chtěl jí založit do knížky, když si všimla, že jí Draco pozoruje. Usmála se na něj.

"Musím běžet." houkla na ty dvě hrdličky a zamířila ven z místnosti a doufala, že Draco půjde za ní. Smutně si uvědomila, že nejde a tak zamířila do její oblíbené knihovny. Cestou jí spolužáci gratulovali. Pozvánku strčila do kapsy a knihu vrátila na své místo. Sedla si do nejzastrčenějšího rohu knihovny a užívala si ticha.

Draco seděl u zmiozelského stolu a pořád nemohl uvěřit, že je stejně dobrý jako Hermina. Byla to pro něj osobní výhra. Pak si ale uvědomil další fakt. Bude s ní v Kruvalu jen on a ona. Žádný zmiozelští nebo nebelvírští.

Dnes večer měl skvělou náladu a doufal, že mu jí jen tak někdo nepokazí. Jako vždy se koukal k nebelvírskému stolu a pozoroval jí. Zjistil, že jí také přišla pozvánka na tu party, ale pochyboval, že ona tam půjde. Vyhledala jeho pohled a usmála se. Naznačila mu, aby šel za ní. Okamžitě se zvedl a chtěl jít následovat.

" Kam tak pospícháš?" zastavila ho Parkinsonová.

"To tě nemusí zajímat." odsekl jí a chtěl jít. Jenže ona ho chytla za ruku.

" Tak promiň, že se ptám." řekla a uraženě si sedla. Draco se rychle vydal za Hermionou, ale když došel na chodbu, zjistil, že tam nikde není. Pitomá Parkinsonová, nadával na ni v duchu. Kam by tak mohla jít? Na chvíli se zamyslel a pak mu svitlo. Nesla přece knížku, a tak zamířil do knihovny.

Přesně jak předpokládal, byla tam, seděla v tom nezastrčenějším koutě, který tam je. Měla zavřené oči a vypadala, jako když spí. Byla tak kouzelná. Potichu si sedl vedle ní na starou pohovku a jen si jí prohlížel.

"Věděla jsem, že přijdeš." řekla a pak otevřela oči.

"No jo, co ty taky nevíš." poznamenal s úsměvem Draco.

"Všichni děláte, jako kdybych všechno věděla a uměla. Nejsem tak neuvěřitelně chytrá, jak si všichni myslíte." řekla Hermiona a dívala se mu do očí.

" Řekla nejchytřejší holka na škole." zasmál se a ona ho probodla nasupeným pohledem.

"Díky." snažil se to urovnat.

"Za co děkuješ?" dívala se na něj překvapeně.

"Za to jak si se mě zastala?" řekl a nepřestával se jí dívat do očí.

"Řekla jsem jen pravdu." odpověděla s docela nepříjemným tónem.

"Co se děje?" neušel mu její tón.

"Nic, jenom mě to naštvalo. To jak se všichni k tobě chovali a ani nevím proč." řekla s pohledem zabodnutým do podlahy.

"Snad si mě nezačala mít ráda." usmál se potěšeně Draco.

"Možná, tak zítra na té party. Ahoj." řekla a odešla. Nechala tam sedět Draca s otevřenou pusou a šla pryč. Draco si pořád přehrával poslední větu, co řekla, a s obrovským úsměvem na tváři vyrazil do společenské místnosti.

Byla sobota večer a Hermiona seděla u stolu se svými přáteli a nimrala se ve večeři.

"Já tam nepůjdu." řekla z ničeho nic.

"Cože?" vyhrkly Harry a Ginny najednou.
"Hermiono to je blbost. Buď v klidu. On je z tebe stejně mimo jako ty z něj, no on možná ještě víc. Pojď, jdeme se připravit. Až tě uvidí tak tě ani nepozná." řekla Ginny a už táhla Hermionu do jejich pokoje a ignorovala Hermioniny protesty.

Harry šel pomalu za nimi a smál se. Všiml si Malfoe jak je nechápavě pozoruje.

"Měl by si být mě a Ginny vděčný Malfoy." řekl Harry směrem k němu a pokračoval do svého pokoje.

"Jak to myslíš Pottre?" zastavil ho Malfoy.

"Tak, že jestli jí ublížíš tak ani Voldemord tě nebude umět ochránit." zavrčel Harry a nechal ho tam stát.

Hermiona se prohlížela v zrcadle. Měla na sobě tmavě modré šaty. Vlasy si nechala rozpuštěné a jen je trochu urovnala, aby se neježili na všechny strany. Vše doladila lehkým makeupem.

"Vypadáš skvěle, ta tmavě modrá ti vážně sluší." poznamenala Ginny.

"Díky vždyť tobě to taky sluší." prohlížela si Ginny. Měla na sobě vínové šaty, které jí strašně moc slušely. Po doladění posledních detailů se obě dívky vydali do společenské místnosti, kde na ně čekal Harry.

"Teda holky, vám to ale sekne." řekl jim a Ginny políbil. Hermiona jen protočila oči a šla napřed. Ti dva jí ovšem dohnali a tak se vydali na utajovanou party.

Když konečně dorazily na místo. Přivítal je Dean a velice nenápadně flirtoval s Hermionou. Ta ho ale s úsměvem odbyla a vydala se s Harry a Ginny k poslednímu volnému stolu. Bylo zde asi třicet lidí a všichni už byli v dobré náladě. Harry přinesl dívkám skleničky vína a sobě nějaký drink, který Hermiona neznala. Chvíli si s nimi povídala, ale po chvíli jí to jejich vrkání začalo lézt na nervy a tak se vydala hledat toho, kvůli kterému sem dneska přišla. Když ho nenašla, došla k baru a čekala, až si na ní číšník udělá čas. Vůbec netušila, kde se tu ten bar vzal a raději to neřešila. Větším překvapením pro ni bylo, že obsluha za barem je Neville.

"Ahoj Neville." pozdravila ho s úsměvem.

"Jé ahoj Hermiono. Co si dáš?" usmál se na ní a evidentně byl rád, že tu vidí svojí kamarádku.

"Skleničku bílýho. Co ty tady?" začala si s ním povídat. A tak si povídala s Nevillem a při tom nenápadně hledala Draca.

"Vážně jsem asi hodně naivní, když jsem myslela, že přijde." řekla, když dopila třetí skleničku vína. Začínala cítit jak na ní alkohol pomalu ale jistě působí.

"Na koho tu čekáš?" zeptal se Nevil. Když nalíval zmiozelskej panáky čehosi. Divila se, že ty skleničky vůbec udrželi. Byly tak na šrot, že ani nevěděli, že dali Nevillovi enormní dýško.

"To máš jedno. Nalij mi prosím ještě jednu." poprosila ho.

"Ty si přišla s Harrym a Ginny ne? Tak proč celou dobu sedíš tady u mě? Neměla by ses jít bavit?" pokračoval Neville a podával jí skleničku.

"Kdo má to jejich věčný tokání poslouchat." zabručela, Neville se tomu jenom zasmál, a věnoval se nějaké dívce z Havaspáru.

Hermioně se sice s Nevillem povídalo dobře, ale nevěděla, jak dlouho tu ještě vydrží. Všechny kluky co za ní přišli, odpálkovala a jen si v duchu nadávala, že byla tak naivní a myslela si, že přijde. Byla v pozici, že si mohla kluky vybírat, ale ona chtěla jenom toho jednoho. A tak hrozně jí to štvalo. Byla tak zabraná do svých myšlenek, že si ani nevšila, že někdo za ní stojí a pozoruje jí.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | 1. listopadu 2011 v 16:00 | Reagovat

super těším se na pokračování :-D

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 1. listopadu 2011 v 16:28 | Reagovat

Já bych řekla,že by si měla být pyšná,byla krásná

3 LuCc LuCc | E-mail | Web | 1. listopadu 2011 v 17:27 | Reagovat

[1]: děkuju=)

[2]: děkuju, jsem ráda, že se líbí :-P

4 Michelle Michelle | Web | 2. listopadu 2011 v 14:37 | Reagovat

Těším se na další, tohle byla bomba.
Ještě, že postupují oba :))

5 LuCc LuCc | E-mail | Web | 2. listopadu 2011 v 16:04 | Reagovat

[4]: díky =)

6 jijííík jijííík | 4. listopadu 2011 v 20:54 | Reagovat

jupí postoupili oba to je super! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama