Správné rozhodnutí - 13. kapitola

30. listopadu 2011 v 20:28 | LuCc |  Správné rozhodnutí

Čauky=),
tak za prvé bych se chtěla omluvit za to, že jsem to minule tak usekla ale ta kapitola by byla jinak šíleně dlouhá :P.
Jako omluvu jsem dávám na můj vkus až moc rychle další kapitolu. Je sice kratší než ostatní ale nemůžete po mě chtít zázraky:D.
Je mi ale jasné, že jakmile si přečtete poslední větu budete mě zase nesnášet a zlobit se ale to nejde sem dát celou povídku najednou :D. Zvláště pak když vůbec netuším jak se bude dál vyvíjet.
Jak tak koukám na tuhle povídku co mám uloženou ve wordu nestačím se divit. Včetně této kapitoli je to už 20 003 znaků, tedy 43 stránek A4, co jsem napsala. No na to, že jsem si myslela, že tahle povídku bude mít maximálně 10 kapitol a ještě nebudou tak dlouhé jsem se trošku víc rozepsala a zdaleka nejsem u konce :P.
No to je asi všechno, co jsem Vám chtěla říci =), přeji příjemné počteníčko.
Vaše LuCc


13. kapitola


Hermiona se na Draca tázavě podívala a on jen pokrčil rameny a odešel do svého pokoje se převléci. Ještě, že ten jeho byl hned vedle Hermionina.

"Do hradu se vloupala banda Smrtijedů. Okamžitě musíme zmizet." řekl jim Snape když se všichni tři sešli na chodbě.

"A kam půjdeme?" zeptala se zoufale Hermiona.

"No Karkarov mi poradil jednu tajnou místnost, ale mám takové tušení, že to je past." odpověděl jí.

"Takže jdou po jednom z nás." řekla vyděšená Hermiona a Draco ji pevně chytil kolem pasu.

Šli někam a nevěděli kam. Zdržovali se v místech, kde bylo nejméně lidí. Když procházeli asi miliontou chodbou, vynořili se proti nim tři Smrtijedi. Hermiona se najednou objevila za Dracovími zády. Chodbou lítali všelijaké kletby. Hermiona pozorovala jak si Draco a Snape skvěle vedou. Byli tak sehraní, že jim Smrtijedi nedělali žádný problém.

Draco odrovnal jednoho Smrtijeda, Snape druhého a někdo toho třetího. Oba dva se otočili a se zvednutým obočím se dívali na Hermionu.

"Nejsem tak neschopná, jak si myslíte." řekla s úsměvem na tváři.

"To si nemyslím, ale tak nikdy jsem tě neviděl bojovat, jen odříkávat teorii." řekl Draco s ještě trochu překvapeným výrazem.
"Jsem nejlepší kamarádka Harryho Pottera. To snad mluví za vše ne?" usmívala se Hermiona.

Dále už to nerozebírali a raději se šli někam schovat. Zalezly do nějaké staré učebny, která se evidentně už dlouho nepoužívala. Na lavicích byli pavučiny a všude kolem nich byla obrovská vrstva prachu.

"Zůstaňte tady, jdu obhlídnout situaci. Než se vrátím, nikam nechoďte." řekl jim přísně Snape a zmizel.

"Proboha, co když se mu něco stane. Měl tu zůstat s námi." řekla mírně vyděšeně Hermiona když se dívala na zavřené dveře.

"Snad si ho nezačala mít ráda." rýpnul si do ní Draco, když si prohlížel učebnu.

"To sice ne ale je to náš učitel, teda aspoň můj." řekla a šla k Dracovi. Ten jí chytl za ruku a vedl k nejzastrčenějšímu místu v učebně. Hermiona pomocí kouzla uhlazovala stopy, které se za nimi objevovali v prachu. Draco očistil kout mezi zdí a skříní od všech pavučin a vyčaroval matraci, na kterou si sedli. Byli schovaní za katedrou, takže když by kdokoliv přišel tak je nemohl vidět.

"Co jsi myslela tím, že jsi nejlepší kamarádka Harryho Pottera?" zeptal se jí po chvíli mlčení.

"Draco já se s Harrym dostala už do takových situací, že kdybych znala jen teorii z knih tak jsme oba mrtví a to i Ronald." řekla v klidu a Draco jí nechápavě pozoroval.

"Prožila jsem s Harrym a Ronem takových věcí, že bys jim ani nevěřil. Jenže já jsem oproti němu naprosto neschopná." řekla mu.

"Tomu nevěřím. Jsi neuvěřitelně chytrá a dobrá v kouzlení, tak v čem může být Potter lepší?" snažil se jí Draco oponovat.

"Třeba v tom, že se už tolikrát setkal s Voldemortem a pokaždé přežil." na to jí Draco nic neodpověděl. Uvědomoval si proč pro Pána zla je Potter s Hermionou tak nebezpečná kombinace. Její mozek a Potterovo štěstí, kdo by se jim dokázal postavit. Věděl moc dobře, že Smrtijedi jsou na škole kvůli němu, ale nechtěl Hermioně přidělávat starosti.

" Ale ty jsi taky dobrý kouzelník a to dost dobrý. Dívala jsem se, jak jste byli se Snapem sehraní." vyrušila ho z přemýšlení. To co řekla, ho zahřálo u srdce. Jen se na ní tajemně usmál a ona se k němu přitulila. Po chvilce Hermiona usnula a Draco začal přemýšlet o jeho situaci. I když byl plně zabrán do své mysli, nepřestával pozorně naslouchat a sledovat okolí.

Přemýšlel o tom, jak to bude vypadat, až se stane Smrtijedem. Chtěl by se dále s Hermionou stýkat ale věděl, že už kvůli ní by s tím měl skončit, ale nedokázal to. Tato dívka v něm probouzela úplně někoho jiného.

Uslyšel kroky na chodbě a tak opatrně vzbudil Hermionu. Ústa jí překryl svojí dlaní a naznačil jí, aby byla potichu. Hermiona kývla, že rozumí. Draco jedním pohybem odčaroval matraci a opatrně se přesunuly těsně ke katedře. Někdo otevřel dveře. Draco se chtěl dostat dotyčnému do mysli, ale hned si to rozmyslel. Kdyby to byl někdo, kdo ovládá nitrobranu velmi dobře by poznal to a on by je tak prozradil.

"Draco?" ozvalo se v místnosti. Podíval se na Hermionu a naznačil jí, ať se nehýbe. Sice to byl Severusův hlas ale moc dobře znal pasti Smrtijedů. Ani se nehnul a čekal, co se bude dít. Dotyčný se pomalu blížil ke katedře a Draco měl připravenou hůlku. Čekal, až bude dotyčný na správném místě a prudce vyrazil proti dotyčnému. Přirazil ho k jedné ze zaprášených lavic a mířil mu hůlkou do obličeje.

"Mluv." zakřičel na něj. Ovšem dotyčný nic neřekl a jen ho nechal nahlédnout do své mysli. Draco poznal, že je to Severus a tak ho pustil a nahlas si oddechl.

"To bylo dobrý. Vůbec jsem nepoznal, že jste tu kdy byli." poznamenal uznale Snape.

"To víš, Hermiona umí dobře maskovat stopy." řekl Draco a podíval se na Hermionu která stála kousek od nich.

"Jdeme tam, co jsme večeřeli. Hrad je čistý. Bylo tu jen pět Smrtijedů, z toho tři jsme zlikvidovali mi. S těma dalšíma si poradil Viktor Krum s nějakým profesorem." řekl Snape.

"Viktor? Ona je tady?" zeptala se užasle Hermiona a v Dracovi se vzdmula obrovská vlna žárlivosti, ale snažil se to na sobě nedat znát. Hermiona byla tak vyvedená z míry, že si jeho chování nevšimla, ale za to Snape si toho všiml až moc dobře ale raději to nekomentoval.

"Vždyť on už je dávno ze školy ne?" řekl Draco s mírně nevraživým tónem.

"Jo ale je tu prý na návštěvě nebo co." řekl nevzrušeně Snape a vydal se pryč z učebny. Hermiona s Dracem ho následovali.
Když vešli do místnosti, všichni se na ně otočili. Hermioně to začínalo lézt krkem a Draco taky neměl zrovna náladu na bandu čumilů.

"Jsem rád, že se vám nic nestalo." přišel k nim Karkarov a přehnaně se na ně usmíval. Hermiona si moc dobře všimla jak se Snape s Dracem na něj koukají. Raději to nekomentovala a šla za nimi dále do místnosti. Karkarov jim oznámil, co se stalo a pak je poslal spát s tím, že zítra všem vyučování odpadá, protože museli být celou noc vzhůru.

"Hermiono?" ozvalo se kde si za ní zrovna, když se chystala spolu Dracem a Snapem odejít. Otočila se a zjistila, že je to Viktor. Jak, se téhle chvíle obávala. Od té doby, co se rozešli, ho neviděla.

"Ahoj Viktore." řekla s úsměvem ve tváři. V periferním vidění si všimla, jak Draco ztuhl.

"Mohl jsem si myslet, že ty budeš jedna z těch, která na Smrtijedy narazí a poradí si s nimi levou zadní." usmál se na ní a objal jí.

"To samé bych mohla říct já o tobě." usmála se.

"Grangerová nezlobte se, ale já bych se rád vyspal." přerušil je Snape.

"Promiňte, klidně běžte. Myslím, že ke svému pokoji už trefím." řekla Snapovi a dívala se na Draca, který měl naprosto kamenný výraz. Nic neodpověděl a odešel se Snape.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | 30. listopadu 2011 v 21:59 | Reagovat

achjo co na to mám říct než jen, že jsi mě opět nesklamala :-D moc se mi to líbilo a těším se na pokračování :-D

2 Nikinka Nikinka | Web | 1. prosince 2011 v 16:20 | Reagovat

Ááá to je dokonalé! Musím si udělat čas a dočíst i ty zbývající kapitoly :D :-)

3 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 1. prosince 2011 v 16:30 | Reagovat

Máš pravdu.Nejsem zrovna nadšená,ale ne z toho jak je ta kapitola krátká spíš z toho,že si do toho zapletla Kruma,nenávidim komplikace a tohle na komplikaci v té povídce vypadá.
Jako vždy fantasticky napsané

4 LuCc LuCc | E-mail | Web | 1. prosince 2011 v 19:36 | Reagovat

[1]: to jsem ráda, že jsem nezklamala=), děkuju
[2]: děkuji =) no budu ráda když si je přečteš:P
[3]: to je jen taková malilinkatá komplikace, ono by to bylo jinak nudný =P a děkuju

5 Michelle Michelle | Web | 1. prosince 2011 v 21:15 | Reagovat

Nádherná kapitolka :))

6 Sára SB Sára SB | Web | 2. prosince 2011 v 18:08 | Reagovat

Super, šup šup pokráčko, chci vědět co se bude dít dál s Hermi, Dracem a když je tam i Krum :-)....

7 jijííík jijííík | 4. prosince 2011 v 18:45 | Reagovat

opět krásný jsem zvědavá jak tohle všechno skončí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama