Správné rozhodnutí - 10. kapitola

14. listopadu 2011 v 10:00 | LuCc |  Správné rozhodnutí


10. kapitola"To se vážně chceš nechat zabít? No prosim, ale proč do toho taháš i Pottera. Jsi ho mále ugrilovala." řekl nevěřícně. Hermiona se na něj dlouhou chvíli dívala, ale pak jí vyrušilo sténání Harryho. Což jí naprosto přivedlo do reality.

"Promiň Harry já nevím, co to do mě vjelo." klekla si k němu a vyděšeně pozorovala narůžovělou kůži od ohně.

"To je v pohodě jenom si k smrti vyděsila půlku školy a mě málem upekla. Jsi horší než Voldemort."zabručel Harry a opatrně si sednul.

"Promiň." omlouvala se mu pořád dokola. Harry se pokusil o úsměv říkající " Všechno je v pořádku".

"Díky." podíval se na Malfoe a s tím se zvedl a zamířil na ošetřovnu. Věděl moc dobře, že kdyby jí to zase popadlo tak on jí dokáže zastavit. Jen nechápal kde se v Malfoovi vzala taková síla.

Hermiona stála a dívala se, jak Harry odchází pryč. Co se to s ní proboha dělo? Věděla to moc dobře. Už tom četla ale nechtělo se jí věřit, že se to stalo zrovna jí. Jen tam stála a v hlavě si promítala všechny události, co se dnes stali. Dokud jí nevyrušila ruka na jejím rameni.

Zmateně se odhlédla. Byl to Draco, úplně zapomněla, že tam stojí. Dívala se do jeho očí. Byl tak klidný, nechápala proč. Jak může být v této situaci tak klidný? Vzal jí za ruku a odvedl před vchod do nebelvírské místnosti. Celou cestu mlčeli. Nechápala jeho počínání. Když stáli před buclatou dámou, beze slov se otočil a odešel.

"Znáte heslo?" ozvalo se naproti ní.

"Statečnost" odpověděla tiše. Jak ironické jí to zrovna v tu chvíli přišlo.

Když vešla do místnosti, všichni se na ní otočili.

"Á tady jste, slečno. Celý den jsem vás nemohla najít a pak se stalo to, no vždyť víte. Jen jsem vám chtěla říci, že na tu soutěž odjíždíte s panem Malfoem už v pondělí večer. Měli byste tam dorazit tak v úterý odpoledne." dořekla profesorka McGonagallová a prohlížela si jí se značně starostlivým výrazem.

"S Malfoem? To nejde, já nemůžu…" vyhrkla Hermiona zoufale a v očích jí začali pálit slzy. Nechápala, že ještě může brečet.

"Je mi to líto slečno, ale vy jste silná. To zvládnete." snažila se jí uklidnit. Na to Hermiona nic neřekla a zmizela ve svém pokoji. Dala si sprchu, převlíkla se do pyžama a zalezla do postele. Byla tak vyčerpaná, že okamžitě usnula.

"Kde si byl?" vyhrkla Ginny na Harryho a prohlížela si jeho obvázané zápěstí. Seděli ve velké síni na snídani, Harry strávil celou noc na ošetřovně, protože mu ty zákeřné plameny docela dost ublížili. K jeho smůle to byl nějaký zvláštní oheň, takže chvíli trvalo, než ošetřovatelka našla správný lektvar. Zápěstí měl poraněné nejvíce, takže se ještě plně nezahojilo. Díval se na Ginny a bylo mu jasné, že jí to říct musí. A tak jí s velkou nevolí povyprávěl všechno, co se stalo. Ginny mu zase na oplátku řekla o Hermionině rozhovoru s McGonagallovou a o tom jak byla Hermiona zničená když zalezla do pokoje.

Draco byl čím dál tím víc spokojený se svým plánem a tak měl docela dobrou náladu. Samozřejmě ho šíleně děsila představa, že se bude muset stát Smrtijedem ale jak Snape řekl, věděl moc dobře, že se tomu nevyhne a tak s tím byl smířený. Zadíval se k nebelvírskému stolu ale Hermionu nikde neviděl. To samé se opakovalo i u oběda i večeře. Začalo ho to mírně znepokojovat.

V pondělí ráno Hermiona zase nebyla u snídaně a on to nevydržel a když Potter zamířil pryč z velké síně, šel za ním. Ani se nemusel ptát a Potter mu rovnou odpověděl.

"Ginny říká, že Hermiona od sobotního večera leží v posteli a dívá se buď do zdi, nebo z okna. Nechce jíst, s nikým nemluví, a buď jen sedí anebo spí." řekl smutně.

"Myslíš, že pojede na tu soutěž?" zeptal se Harryho smutně.

"Netuším, dokonce za ní byla i McGonagallová aby něco snědla, i Dobby za ní byl a ani on jí nepřesvědčil. Draco ona se s tím musí nějak vyrovnat. Víme oba, že je silná ale tohle bylo na ní moc." s tím se Harry otočil a pokračoval na další hodinu.

Draco tam chvíli stál a pak se za ním vydal na hodinu lektvarů. Snape přišel do třídy a pohledem se zasekl na prázdném místě, kde sedává Hermiona. Došel k tabuli a začal rozdávat instrukce.

"Draco, pojď sem." řekl Snape když skončila dvouhodinovka.

"Je pravda to co jsem slyšel?" kývl směrem k prázdnému Hermioninýmu místu.

"Nejspíš je." povzdechl si. Třída už byla prázdná a tak se nemusel bát, že je někdo uslyší.

"Ona určitě pojede, jak jí znám nic jí nezastaví, aby všem dokázala, že je nejlepší." mrknul na něj.

"Hm, ani se mi tam nechce. Akorát jsem jí ublížil. To všechno je kuli mě." začínal Draco zase propadat v zoufalství.

"Otci už jsem psal a souhlasil s tím, že po soutěži přijedu." řekl bezmyšlenkovitě.

"Uvědom si jednu věc Draco. Ta soutěž je možná poslední možnost, kdy s ní můžeš být sám a nepůjde ani jednomu z vás o život. Měl bys toho využít." s těmi slovy odešel.

Draco tam stál s otevřenou pusou a zíral na místo, kde zrovna stál Snape. Tohle by od něj opravdu nečekal.¨

Hermiona se přemluvila vstát z postele, byli dvě hodiny odpoledne. Rozhodla se, že přeci na tu soutěž pojede. Vytáhla kufr a začala do něj házet všechny potřebné věci. Od oblečení až po knihy. Když měla sbaleno, zamířila do koupelny. Osprchovala se, vysušila si vlasy a převlékla se do čistého oblečení. Dívala se na svůj odraz v zrcadle a vůbec se nepoznávala. Ta dívka, která byla, vždy plná energie najednou neměla chuť bojovat. Byla bledá a v její tváři se zračila naprostá vyčerpanost. Přišla o kluka, kterého milovala a o dlouholetého přítele. Nešťastně si povzdechla a naposled se podívala do zrcadla. Když vylezla z koupelny, našla na její posteli Ginny.

"Jsem ráda, že tam jedeš." řekla jí Ginny s upřeným pohledem na kufr.

"Hm, přece si nenechám tuto příležitost ujít." řekla s malým úsměvem na tváři.

"Tahle Hermiona se mi líbí. A teď by si měla něco sníst." tvářila se Ginny velmi starostlivě a připomněla jí paní Weasleyovou.

"Ne, nemám hlad." odpověděla jí.

"Ale vždyť si dva dny nic nejedla." chtěla protestovat Ginny ale když viděla Hermionin pohled radši toho hned nechal.

Hermiona se podívala na hodinky, bylo skoro pět hodin. Chtěl se ještě rozloučit s Harrym. A tak začarovala kufr zmenšovacím kouzlem a strčila si ho do kapsy. Pak se vydala s Ginny do společenské místnosti, kde Harry seděl. Sedla si k němu a on se na ní usmál. Věděla moc dobře, jak se mu ulevilo, že konečně z toho pokoje vylezla.

"V kolik a kde máš být?" zeptal se jí a pozorně si jí prohlížel.

"V šest u hlavní brány." řekla.

"Tak to abychom pomalu vyšli, kdo vůbec jede jako doprovod?" pokračoval v tématu Harry.

"Tak jdeme, bohužel Snape." zabručela Hermiona. Harry a Ginny se na ní soucitně usmály a vydali se k hlavní bráně. Když tam došli profesorka McGonagallová k ní nadšeně přiběhla a objala jí. Hermionu její chování docela zaskočilo.

"Já věděla, že vy se jen tak nevzdáte. Hodně štěstí a hlavně síly." usmála se na ní a vrátila se zpátky ke Snapeovi. Vedle Snapa stál Draco ale ona se svým pohledem, u něj nezastavila, otočila se na Harryho s Ginny.

"Ty to určitě vyhraješ." řekla Ginny a objala Hermionu. Ještě jí popřála hodně štěstí a pustila jí.

"Piš nám každý den, budeme na tebe myslet." dojal jí Harry a obejmul. Cítila se v náručí svého nejlepšího kamaráda tak bezpečně, že ho ani nechtěla pustit. Zařekla se, že už plakat nebude a tak všechny slzy, co se drali ven, potlačila. Když jí pustil, ještě se na oba usmála a zamířila k prapodivnému kočáru, u kterého stál Snape. Pobídl jí, aby nastoupila. Hermiona ho poslechla a vlezla do kočáru. Jak počítala, byl kouzelný, takže když vlezla dovnitř, objevila se v malé chodbě, do které vedli několikery dveře. Snape nastoupil za ní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jijííík jijííík | 14. listopadu 2011 v 12:30 | Reagovat

Krásně napsané :-)    ....chudinka Hermiona, takhle zničená někam jet.. ale ona to zvládne, alespoň doufám ;-)

2 Kristýna Kaderová Kristýna Kaderová | E-mail | Web | 14. listopadu 2011 v 14:33 | Reagovat

Jako vždy krásná.A těším se na další.
Promiň,ale nevím co jiního říct.

3 Hope Hope | 14. listopadu 2011 v 16:38 | Reagovat

úžasné těším se na pokračování :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama